Chomutovská knihovnaChomutovská knihovna

TRANSLATE

Digitální knihovna > Vstup

Do digitálních knihoven mají přístup všichni čtenáři, kteří zde najdou tisíce digitalizovaných dokumentů z českých knihoven na jednom místě.

Neregistrovaný čtenář má k dispozici pouze veřejná díla.

Registrovaný čtenář Chomutovské knihovny má přístup i k dílům nedostupným na trhu (DNNT).

Díla nedostupná na trhu (DNNT)

Národní digitální knihovna - DNNT > Vstup

Služba je poskytována na základě licenční smlouvy Národní knihovny ČR s kolektivními správci autorských práv DILIA a OOA-S. Využít vzdálený přístup do databáze DNNT mohou i registrovaní čtenáři Chomutovské knihovny přímo ze svého domácího počítače. Národní digitální knihovna ve svém segmentu Díla nedostupná na trhu nabízí plné texty dokumentů (knihy, časopisů, novin atd.) vydaných na území České republiky, a to
k 1. 2. 2021 knižních vydání až do roku 2007 (periodika – vydání do roku 2011). Jedná se o dokumenty, které jsou chráněny autorským právem (tj. neuplynulo 70 let od smrti autora) a které nejsou dostupné na trhu, a to včetně dalších vydání, případně i upravených nebo elektronických, ale které byly zařazeny do Seznamu děl nedostupných na trhu dostupného zde. Kromě toho jsou z rozhraní NDK přístupné plné texty dokumentů, které jsou z hlediska autorského práva tzv. volné (autorskoprávně již nechráněné).

K dispozici pro online čtení jsou:

  • plné texty digitalizovaných dokumentů (knihy, časopisů, novin atd.) vydaných na území České republiky do roku 2000. Periodika jsou dostupná až do roku vydání 2010.
  • plné texty digitalizovaných dokumentů, které jsou z hlediska autorského práva volné (autorskoprávně již nechráněné). V NDK-DNNT jsou tato díla označena jako “veřejná”.
  • NDK-DNNT nyní (2021) nabízí v režimu DNNT téměř 70 tisíc knih a periodik, ve veřejném režimu dalších více než 37 tisíc dokumentů.

 

DNNT 1  DNNT 2  DNNT 4  DNNT 3 
Veřejné dílo Dílo nedostupné na trhu Neveřejné dílo Neveřejné dílo
lze zobrazit odkudkoliv kýmkoliv lze zobrazit odkudkoliv registrovaným čtenářem Chomutovské knihovny lze zobrazit pouze v prostorách Národní knihovny lze zobrazit pouze v prostorách Národní knihovny
lze číst, tisknout i stahovat lze číst, nelze tisknout a stahovat lze číst jen v Národní knihovně lze číst jen v Národní knihovně

Postup pro vstup do NDK-DNNT

Národní digitální knihovna - DNNT > Vstup

1. krok

Odsouhlasíte podmínky použití a přihlásíte se pomocí knihovního účtu.

 DNNT 5

2. krok

Vyberete Chomutovskou knihovnu.

 DNNT 6

3. krok

Zadáte své Uživatelské jméno a Heslo ve tvaru RRMMDD (např. 01.04.1990 - 900401), pod kterým se přihlašujete do svého čtenářského konta a Přihlásíte se.

 DNNT 7

4. krok

Akceptujete odesílané osobní údaje.

 DNNT 8

© 2015 - Knihovna Chomutov a Jan Džambasov