Psychologie a spiritualita

Datum konání: 26.02. 2020 - 26.02. 2020
Místo konání: Velký sál 2. patro

Psychologie a spiritualita

Základní psychologické aspekty spirituálního života

Kurz ve 4 částech pojednáva o základních psychogických aspektech spirituálniho života. Zabývá se citovými prožitky během prvních 5 let života, které ovlivňují, pozitivně, ale i negativně citový, podvědomý vývin dítěte a později celý následný život človeka,  a také  úzce s tím spojenou schopností prožívat spirituální dimenzi svého života, či  vztah k Bohu. Poslední téma bude věnované významu, vyplývajícímu z krize středního věku.

Kurz povede Leopold Slaninka SJ, *1967, jezuita, kněz a psycholog.  Je prvním Slovákem, který promoval na Gregoriánské univerzitě v Římě v oboru klinická psychologie se zaměřením na spirituálni formaci. Po studiu se stal členem italské asociace psychologů, a v Římě se věnoval psychologické činnosti 4 roky. Po návratu na Slovensko, v letech 2011 – 2015 se stal ředitelem institutu pro psychologickou podporu kňeží a řeholníků na Slovensku, a následně do roku 2019 byl ředitelem jezuitského centra pro spirituální rozvoj v Piešťanech. Od srpna 2019 působí v Chomutově.