Vánoční dílna a knižní SWAP

Datum konání: 01.12. 2019 - 01.12. 2019
Místo konání: Vestibul Chomutovské knihovny, p. o.

Chomutovská knihovna si na 1. adventní neděli připravuje 2. ročník příjemné adventní akce Vánoční dílna a knižní SWAP. Návštěvníky čeká knižní SWAP, společné zdobení vánočního stromu a vánoční dílna ve vestibulu knihovny. Vyrábět se budou adventní věnce a vánoční ozdoby z vyřazených knih. V rámci akce bude možnost vyměnit své přečtené knihy za jiné a to až v počtu 10ks. Přijďte nadýchat vánoční atmosféru do knihovny a po akci „hurá“ na rozsvícení stromečku na chomutovském náměstí.

SWAP aneb jak se smysluplně zbavit vytříděných věcí v obstojné kvalitě. Swapování je výměna zachovalých knih, oblečení či potřeb do domácnosti. Hromadí se vám doma dětské knížky, které nikdo nečte? Nebo máte přečteno a rádi pošlete dál? Někomu může právě vaše kniha přijít vhod! Hlavní cíle dobrého SWAPU jsou – učit se nakupovat jinak, učit se věci točit, učit se dávat i brát.