PŘÍBĚH ROMŮ

Datum konání: 21.10. 2019 - 21.11. 2019
Místo konání: Předsálí naučného oddělení Chomutovské knihovny, p. o.

Vernisáž 21. 10. od 17.00 hod. - přesálí naučného odd. Chomutovské knihovny, další informace budeme postupně přidávat

Výstava s názvem Stálá expozice Příběh Romů – putovní verze přináší velmi zhutněnou verzi stálé expozice Muzea romské kultury. Kromě úvodního panelu, jenž podává základní informace o muzeu, se výstava věnuje dějinám Romů od Indie, přes středověké a novověké období po dějiny 20. století včetně shrnutí současného postavení Romů na území České republiky. Seznamuje jak s dějinným rámcem, tak  také  s kulturou Romů, prezentuje způsoby tradiční obživy včetně řemesel,  nechybí ani hudba, jazyk a literatura, rozvíjející se výtvarné umění a celá oblast duchovní kultury. Celkově je výstava tvořena 35 panely v systému roll-up.

romové