Letňák v atriu

Datum konání: 30.08. 2019 - 30.08. 2019
Místo konání: Vestibul Chomutovské knihovny, p. o.

Letní promítání Chomutovská knihovna uzavře, stejně jako otevřela snímkem, který získal Křišťálový glób na festivalu v Karlových Varech. Film Křižáček byl oceněn v roce 2017.

U filmu  Křižáček nebylo cílem filmařů točit film pro široké vrstvy publika, ale minimalistický, vysoce estetický film, který je nutné ocenit už pro odvahu pustit se do tak specifického projektu.

Během roku 2017 film nasbíral mnoho prestižních ocenění jako je například Český lev či Ceny české filmové kritiky.

Malý Jeník, jediný potomek rytíře Bořka (Karel Roden), se jednoho letního dne obléká do dětského brnění a utíká z domova v touze dosáhnout Svaté země. Samota, klopýtání přes kořeny a překonání strachu ze tmy se samy o sobě stávají vzrušujícím zážitkem; neznaje však směru cesty, brzy se ztrácí a archetypálně dětský element vyprávění s ním. Zoufalý otec se vydává po stopách zmizelého synka. Jako by mu ale osud nepřál, všude přichází pozdě a zastihne vždy jen svědky tvrdící, že chlapce viděli. Bořka postupně přemáhá beznaděj, zmatené vědomí se drolí a okolní krajina se stává krajinou jeho mysli.

letŇák v atriu(1) (002)