Všechny báječné věci

Datum konání: 09.08. 2019 - 09.08. 2019
Místo konání: Atrium Chomutovské knihovny, p. o.

Všechny báječné věci webDojemná, vtipná interaktivní inscenace pro jednoho herce a publikum o hledání duvodů proč žít. Chlapec má za 80 minut jeden jediný úkol - přesvědčit nejen svou matku, že na světě existuje milion věcí, kvůli kterým stojí za to se nezabíjet...

„Všechny báječné věci dokonale navazují

na tradici oblíbeného Cavemana, divák se

bude smát k nezastavení, plakat dojetím a vrátí

se na toto představení několikrát. Je totiž úplně

pro každého, není to divadlo, je to prostě

zážitek.“

(scena.cz)

Divák si během představení projde třiceti lety života jednoho výjimečného chlapce, jehož maniodepresivní matka se pokusila o sebevraždu – a on se jako dítě rozhodne začít psát seznam všech báječných věcí, kvůli kterým stojí za to se nezabíjet. Na seznamu nechybí zmrzlina, vodní bitva, dát si dezert jako hlavní chod, nutella, Vojta Dyk či kadeřnice, které poslouchají, jaký účes chcete a pak vám ho i udělají. V psaní seznamu, v němž pokračuje od dětského věku až do dospělosti, se nakonec dostane až k číslu 1 000 000. Tenhle milion báječných věcí ho provází životem, v jehož průběhu je třeba se vyrovnat se strastmi dospívání, první láskou a naneštěstí i s dalšími matčinými pokusy a také se svou vlastní maniodepresivní poruchou. To vše s lehkostí, nadhledem a odzbrojujícím humorem. V České republice měla hra premiéru letos v březnu a od té doby sklízí nadšené reakce diváků i kritiky.

„Napadlo by vás na seznam miliónu věcí, kvůli

kterým stojí za to žít, napsat kombajny, které

nepřejedou žádného zajíce? Ať už odpovíte

jakkoli, věřte mi, že chcete spolu s hlavním

hrdinou příběhu odkrýt i spoustu dalších

podobně inspirativních, křehkých a dojemných

položek. Absolutně odzbrojující a v každé

vteřině autentický Daniel Krejčík vám z nich

namíchá emočně vydatný koktejl - pro váš pláč

i pro váš smích.“

(Helena Grégrová, 90% i-divadlo.cz)

Ve vzácné shodě oceňují působivý, inspirativní text, bezchybné režijní vedení Tomáše Staňka, excelentní a v každém okamžiku autentický herecký výkon Daniela Krejčíka, empatické zapojení publika do příběhu hlavního hrdiny a také nebývale intenzivní divácký zážitek.

PŘEKLAD: MAGDALENA ZELENKOVÁ

SCÉNOGRAFIE: EVA JUSTICHOVÁ