Výtvarné sympozium DOČTENO 2019

Datum konání: 31.07. 2019 - 04.08. 2019
Místo konání: galerie Lurago

Výtvarné sympozium v Chomutovské knihovně - DOČTENO

Hlavní myšlenkou je vytvoření kvalitní, opakující se umělecké akce, jež má potenciál vybudovat si dobré jméno mezi laickou i odbornou veřejností, a to především díky netradiční a atraktivní formě a rovněž promyšleným výběrem účastníků sympozia. Podstatnou metou akce je smysluplné upotřebení vyřazeného knižního fondu, který v podobě artefaktů či funkčních objektů po skončení sympozia a následné výstavy trvale oživí a kvalitativně pozvedne prostředí naší kulturní instituce. Ekologický aspekt zpracování odpadu nevyjímaje. Do projektu plánujeme zapojit umělce regionální, umělce s celostátní působností i studenty a pedagogy uměleckých oborů. Kromě samotné umělecké produkce, budou mít výtvarníci možnost sdílet navzájem zkušenosti, seznámit se s prostředím našich galerií a ostatních objektů a s městem a jeho historií. Aktivně zapojit do programu výtvarného sympozia chceme rovněž návštěvníky, kteří se vedle možnosti nahlížení do průběhu umělecké tvorby.