Letňák v atriu

Datum konání: 03.07. 2019 - 03.07. 2019
Místo konání: Atrium Chomutovské knihovny, p. o.

Prvním letošním snímkem, který Chomutovská knihovna promítne na boční zeď kostela sv. Ignáce bude film: "Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři."

Film získal Křišťálový glób na filmovém festivalu v Karlových Varech v roce 2018 a rok poté si můžete užít mále "Vary" v Chomutovském atriu...

Velmi černá komedie o recyklaci novodobých dějin sleduje přípravy rekonstrukce skutečné události z roku 1941, kdy rumunská armáda na východní frontě spáchala etnický masakr v okupované Oděse. Název filmu je přímým citátem tehdejšího politického představitele. Mladá divadelní režisérka se snaží o věcný přístup a využívá formu tolik oblíbených rekonstrukcí vojenských střetů v podání spolků vojenské historie. Během příprav se však střetává s urputnou snahou historii zlehčit, relativizovat a poupravit.

letŇák v atriu(1) (002)