EkoDen 2019

Datum konání: 27.06. 2019 - 27.06. 2019
Místo konání: Atrium

Eko den

EkoDen 2019 svou skladbou programu zaměřeného na aktuální ekologické otázky zaujme širokou veřejnost. Poukáže na novinky v oblasti ekologického povědomí. Pomocí praktických workshopů návštěvníkům předvede, jakým způsobem se dá ekologicky nakládat s již zdánlivě nevyužitelným materiálem. Vytvoří platformu pro diskuzi na ekologická témata, přiveze do města odborníky a známé tváře spjaté s ekologií a zábavnou formou zapojí i teenagery a laickou veřejnost. Návštěvníci se můžou těšit např. na CZECH ZERO WASTE - jinak též český blog o životě bez odpadu, jeho autorky zkoumají, jak se dá bezodpadovým životním stylem žít (nejen) v České republice. Informují, inspirují a radí, ale především postupně dokumentují, jak se z nich stávají lidé na popelářích nezávislí. Autorky na akci EKO DEN v Chomutově vystoupí s interaktivní přednáškou, kde aktivně zapojí publikum a následně uspořádají workshop pro veřejnost.

15.00 – 16.00 hod. #NEPETUJ – koncert + představení projektu MOJE ODPADKY

16.00 – 17.30 hod. Život bez odpadu – přednáškou provází Jana z blogu Czech Zero Waste

17.30 – 19.30 hod. Plýtvání jídlem – veřejná diskuze Institutu cirkulární ekonomiky

15.00 – 19.00 hod. – Celé odpoledne k dispozici:

1. Zábavně vzdělávací program Tondy Obala o třídění a recyklaci odpadu
  2. Ekologické tvořivé dílny pro děti i dospělé
  3. Praktická ukázka kompostování
  4. Stanoviště s ekologickou tématikou

Workshop CZECH ZERO WASTE – rezervace

17.30 – 19.00 hod.

Praktický workshop Jany z českého blogu o životě bez odpadu CZECH ZERO WASTE

Kapacita omezená, nutná rezervace na T: 607 042 016