UNFOCUSED, výstava fotografií

Datum konání: 28.04. 2019 - 29.09. 2019
Místo konání: kostel sv. Ignáce

UNFOCUSED, výstava fotografií

autor: Ladislav HOVORKA (a hosté)

Vernisáž: 27. 4. od 14.00 hod.

Termín výstavy: 28. 4. - 29. 9 2019, dle provozní doby kostela sv. Ignáce

Anotace:

Pokud ostré a konkrétní fotografie jsou PRÓZOU fotografie, pak UNFOCUSED fotografie, využívající neostrost pro výtvarné účely, jsou POEZIÍ fotografie. Jak napsal zakladatel skupiny UNFOCUSED fotograf a grafik MgA. Ladislav Hovorka ve svém Manifestu UNFOCUSED: „Čím méně UNFOCUSED pracuje s optickou ostrostí, tím více počítá s lidskou fantazií a citem.” Účast diváka je nezbytná pro dokončení uměleckého gesta, nahozeného neostrým obrazem. Každý si – podle své fantazie a naturelu – hledá (a nachází) svoje interpretace obrazů, promítá svůj svět fantazie do vystavených obrazů. V obloucích klenutých prostorů jsou zavěšeny velké klasické zvětšeniny Ladislava Hovorky, výstava je doplněná tvorbou dalších členů skupiny (Libora Kousala a Haryho Farkase)  a studentů fotografie na U3V na elektronické projekci.