Storytelling workshop - „Řemeslo vypravěčů - nejen ve škole“

Datum konání: 25.04. 2019 - 25.04. 2019
Místo konání: Velký sál, 2. patro Chomutovské knihovny

„Řemeslo vypravěčů - nejen ve škole“ - vstup zdarma,  REZERVACE NUTNÁ T: 607 042 016

(inspirativní čtyřhodinová dílna)

Řemeslo vypravěčů, vypravěčství, živé vyprávění příběhů, storytelling, … nevymysleli  předloni v Americe :-) Je staré, jako lidstvo samo a stojí za ním odvěká a věčná touha dorozumívat se, být v obraze, vědět, že tu jsem správně, rozumět sobě, druhým a světu jako celku. Ve všech kulturách světa. Živé (bezmediální) vyprávění příběhů má dnes stejnou sílu jako před tisíciletími. A za cizím slovem Storytelling se již od počátku 20. století objevují otázky kolem živého vyprávění ve školním prostředí. Ne tolik u nás, jako spíše jinde ve světě.

Dílna obsahuje část, která nabízí krátký vhled do historie a vývoje řemesla vypravěčského.

Dále část, v níž si účastníci prostřednictvím praktických cvičení uvědomí základní podmínky pro práci vypravěče, vyzkouší si některé dramaturgické nástroje a vypravěčské dovednosti.

Přijde také část, v níž s vybranými nástroji (jako např. v dílně truhlářské) opracujeme společně příběhové torzo tak, jako vypravěči.

A v závěru zavíříme myšlenky kolem otázky „a co s tím třeba u nás ve škole?“

storyteling