Grafické techniky v obrazech

Datum konání: 04.04. 2019 - 27.04. 2019
Místo konání: Galerie Lurago

Grafické techniky v obrazech web

Hana Zimová, Zdenka Tučková, Soňa Filipová a Marie Herzingerová
Všechny čtyři autorky se věnují již mnoho let výtvarnému umění v grafické dílně Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Pro jejich tvorbu je typická kombinace klasických grafických technik s hledáním nových možností v tomto výtvarném oboru. Proto se jejich práce vyznačují grafickými prvky s přesahem do dalších výtvarných technik. Jedná se o techniky spojené do různých kombinací ( monotypy doplněné kresbou i malbou, kresbou v mramorování, apod.). Cílem těchto výtvarnic je vytvoření prací, které potěší oko i srdce diváka.

Vystavené práce snad pomohou všem návštěvníkům galerie se na chvíli zastavit, ponořit do příjemného světa barev a zapomenout na všední starosti v tomto uspěchaném čase.