Dušan Mravec - KOMPOZICE

Datum konání: 14.12. 2018 - 31.01. 2019
Místo konání: Galerie Špejchar

Výstava Dušana Mravce zahrnuje díla z několika cyklů jeho tvorby. Zátiší jsou autorovým nejdůležitějším tématem. Obsahově svět předmětů, věcí a objektů vede malíře k experimentování a uvolňování rukopisu.Obrazy vznikají postupným vrstvením různých malířských plánů, vymazávaním, narušováním strukturálními a gestickými zásahy, což kompozici často posouvá do jiných významových rovin reality.Další linie tvorby je spojena s krajinami, které symbolizují lidskou stopu a zrcadlí myšlení a postoje člověka. Existencionálně laděné krajiny jsou autorovi více krajinami duše, než popisným realistickým zobrazením.Zaujetí bílou barvou a plochou s vymazáváním či nedokončováním nebo narušováním, rozmazáváním a přetíráním na bílo, jsou určitým znakem touhy začít od začátku. Jsou znakem čistého a nepopsaného papíru, volné cesty, nedopovězeného příbehu.