Pavel Krásenský - Tajemný svět bezobratlých/ vernisáž

Datum konání: 06.12. 2018 - 06.12. 2018
Místo konání: Galerie Lurago

Tajemný svět bezobratlých

Makrofotografie je poměrně složitý fotografický obor, který však nabízí nepřeberné množství inspirace. Společně nahlédnete do světa bezobratlých, kterému se autor věnuje více než 35 let. V současné době pracuje jako kurátor entomologické sbírky v Oblastním muzeu v Mostě a tak se stal koníček i jeho prací. Na velkoformátových fotografiích se Vám představí nejrůznější druhy bezobratlých, které je velmi obtížné v přírodě objevit a tak zůstávají většinou ukryty před našimi zraky. Jde o drobné, až velmi drobné tvory, kteří mají jen několik milimetrů a tak jen díky obrovskému zvětšení je můžete vidět. Na fotografiích uvidíte drobné i větší pavouky, brouky, mravence, kovově zbarvené vosičky, ale například i portrét blechy.