Mánes Mánesu 2018

Místo konání: Galerie Špejchar

Mánes Mánesu

Mánes Mánesu 2018

Výstava pořádaná Spolkem výtvarných umělců Mánes představuje kulturní veřejnosti výtvarné práce členů slavného spolku Mánes. Na půdě tohoto výtvarného uskupení, které oslavilo již 130 let své existence, se odehrály všechny podstatné okamžiky existence české moderní výtvarné kultury. Na pozadí známých a slavných děl mánesácké historie reprezentované bronzem Jana Štursy Raněný a velkoformátovou kresbou Maxe Švabinského se představí žijící malíři, sochaři, skláři ukazující rozmanitost tvůrčí práce v kulisách dnešního neklidného světa. Mnohá díla budou vystavena v Chomutově ve své premiéře, další jsou naopak známá i z jiných výstav. Soulad historického interiéru Galerie Špejchar v bývalém jezuitském kostele a kvalitního moderního umění Spolku výtvarných umělců Mánes vytvoří harmonický obraz tradice a současnosti.