Podzimní sběr

Datum konání: 05.10. 2018 - 31.10. 2018
Místo konání: Galerie Špejchar

Podzimní sběr   Gyurjan, VodičkaVýstava obazů Karla Gyurjana a Jaroslava Vodičky (výtvarná skupina Kontakt)  a  Dany Fořtové (přizvaný vystavující host).

Základem tvorby Karla Gyurjana je kresba. Zachycuje vztahy mezi lidmi a zvířaty, rostlinami, stroji a přístroji. Vše co život každého z nás provází. Realita je pro něj pouze prvotní impuls, tvoří pod vlivem vizuálního podnětu. Obraz se tak stává novou skutečností, vytrysknuvší z nitra autora. Stejně tak jeho sochy mají za základ vždy kresbu, ne však  dokonalou sochařskou kresbu,  jen stručný záznam. Vytvoření díla je zcela věcí citu a dokonale zvládnutého materiálu. Pro malbu Karla Gyurjana jsou charakteristické robustní, maximálně zjednodušující malířské tahy, které obraz často dovádějí až na hranici abstrakce.