Kámen a barvy - spolek výtvarníků a sochařů LAVY

Datum konání: 07.08. 2018 - 17.09. 2018
Místo konání: Galerie Lurago

LAVY web

Výstava obrazů a soch Spolku výtvarníků LAVY.
Spolek LAVY vznikl jako volné seskupení výtvarníků a sochařů v roce 2010. Hlavním náplní skupiny bylo navázat na sochařské a výtvarné aktivity každého z členů. Zvláště pořádání  a organizování sochařských sympozii, dalo možnost k seskupení pestré škály sochařů a výtvarníků z celé České republiky, které v současnosti tvoří 20 členů. Sympozia se z počátku konala v zámeckém parku v Doksanech, v posledních letech se konají v prostorách Kulturního centra Řehlovice u Ústí nad Labem. Zde je umožněno veřejnosti po celou dobu sledovat průběh tvůrčího procesu díla. To, co je spojuje, je materiál, kterým je hořický pískovec.
Ale né jen tvorba soch, ale i cit pro barvu, krásu a malířské umění je další součástí tvorby většiny členů skupiny. A to je hlavním cílem k uskutečnění výstavy a předvedení obrazové tvorby /v plánu jsou i menší plastiky/ v krásných prostorách galerie LURAGO v Chomutově, na kterou vás srdečně zve za výtvarný spolek LAVY výtvarnice Zdena Malá.