Václav Zoubek - skupinová výstava

Místo konání: Galerie Špejchar

zoubek

skupinová výstava výtvarníků

ALEŠE KNOTKA, LADISLAVA JANOUCHA,VÁCLAVA ZOUBKA, JOSEFA VELČOVSKÉHO a  IVANA  KRÁLE

Přátelské sdružení malířů, sochaře a fotografa spolu vystavuje po Čechách už léta. Myslím, že se vzácně doplňují. Nejstarší, sochař Ladislav Janouch (1944) navazuje na nejlepší tradice figurální plastiky, ke sportovním tématům a ženským postavám v poslední době přidal i portréty. Jeho vrstevník malíř Josef Velčovský (1945) kombinuje zážitky z cest s obdivem k ženskému tělu do zářivě barevných, trochu surrealistických kompozic. O trochu mladší malíř Václav Zoubek (1953) obdivuje poetické kvality reality. Bohatou škálu nálad v krajině přináší fotografie Ivana Krále (1955). Mistrem symbolických malířských kompozic je Aleš Knotek (1956).