A - session

Datum konání: 25.07. 2018 - 25.07. 2018
Místo konání: atrium chomutovské knihovny

A session web

A - session, to je koncert bluegrassové kapely ALBUM a gothic music ARCUS.
S Chomutovským Albumem se posluchači setkávají již od roku 1987. Od té doby prošel samozřejmě mnohými personálními změnami. Současnou sestavu tvoří kapelník Petr Gärtner (mandolína, zpěv), Marek Gärtner (basskytara, zpěv), Zoltán Pasztor (kytara, zpěv) ,Zdeněk Lucák (dobro,zpěv). Album můžete vidět a slyšet v Chomutově a okolí, případně na mnoha bluegrassových festivalech. V loňském roce to byly například festivaly Banjo Jamboree v Čáslavi, Bluegrass Marathon v Borovanech, Dobrofest v Trnavě a mnoho dalších. Album hrál také v pražském klubu CI 5 nebo v brněnské Staré Pekárně, vystupoval několikrát na festivalu European World of Bluegrass v holandském Voorthuizenu či francouzkém La Roches sur Foron a také v Litvě, Německu a Rakousku. Posluchači jej mohli slyšet rovněž na rádiu Proglas, pražském Country rádiu nebo na rádiu Sever. Další informace na www.albumband.cz .
Skupina Arcus byla založena  roku 97 našeho letopočtu. Z jejích počátků se příliš nedochovalo. Jedna kazeta a zakládajícíc člen - Petr Suchopárek. Protože skupina měla dostatek času na evoluci a zub času se na ní podepsal výrazným způsobem, bylo nutné přijmout na podzim roku 2016 nové členy . V současné době tvoří Arcus Petr Suchopárek, Miroslav Hefner, Petr Kouba, Adam Zítek, Ondřej Beránek a Tomáš Dunka. Více informací na www.arcusmusic.cz .