Spolkla mě knihovna

Datum konání: 26.04. 2021 - 28.06. 2021
Místo konání: galerie Na Drátkách (u dětského oddělení)

Nechoďte vracet knihy s hlavou sklopenou, Na Drátkách u dětského oddělení čeká parádní dobrodružství.
V chodbě před dětským oddělením knihovny je od dnešního dne k vidění velkoformátový komiks Spolkla mě knihovna od spisovatelky Kláry Smolíkové a ilustrátora Vojtěcha Šedy.
David by mohl číst neustále – při chůzi, v posteli, pod lavicí i na záchodě. Jenže do jeho přeplněné knihovny se už žádná další kniha nevejde. Když se pokusí silou nacpat do regálu ještě jednu útlou knížečku, knihovna se naštve a kluka spolkne i s kocourem Koniášem. Tím začne dobrodružná výprava do knižní historie. Dvojice navštíví knihovny šlechtické i klášterní, místa zarovnaná hliněnými destičkami i vzácnými papyry. Potkají knihovníky, učence a písaře, budou pomáhat s knihtiskem a hledat ztracený svitek. Držte jim palce, ať najdou způsob, jak knihovnu přesvědčit, aby je vyplivla zpět.
Komiks je doplněn pracovními listy a je volně přístupný v provozní době dětského oddělení až do 28. června 2021. Pracovní listy k vyzvednutí v dětském oddělení.