Spisovatelé do knihoven - Pavel Kolmačka - ZRUŠENO

Datum konání: 16.09. 2020 - 16.09. 2020
Místo konání: učebna č. 66 ve 3. patře Chomutovské knihovny

Pavel Kolmačka web
Asociace spisovatelů a české knihovny společně připravily na školní rok 2019/2020 3. ročník projektu autorských čtení, jehož název zní Spisovatelé do knihoven. Princip tohoto projektu je jednoduchý: 10 autorů v 10 knihovnách během 10 měsíců. V tomto roce se do projektu zapojila i Chomutovská knihovna a v září pokračujeme autorským večerem Pavla Kolmačky.
Pavel Kolmačka je jeden z nejosobitějších básnických hlasů současné české poezie. Svým civilně spirituálním básnickým dílem bývá řazen mezi pokračovatele reynkovského proudu české poezie. Vystudoval elektrotechniku na ČVUT a religionistiku na Filozofické fakultě MU Brno. Pracoval v ústavu sociální péče, v domově důchodců, jako redaktor, překladatel, učitel a korektor. Vydal básnické sbírky Vlál za mnou směšný šos (1994), Viděl jsi, že jsi (1998), Moře (2010), Wittgenstein bije žáka (2014), Život lidí, zvířat, rostlin, včel (2018) a román Stopy za obzor (2006). Publikoval v časopisech Vokno, Souvislosti, Revolver Revue či v Literárních novinách. Jeho básnické texty byly přeloženy do angličtiny, němčiny, francouzštiny, ruštiny, polštiny, španělštiny či italštiny.
Pořad moderuje Dagmar Hrdinová.